USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH LASEREM CO2

 

W naszym gabinecie usuwamy zmiany skórne laserem CO2 UltraFrax 800. Laser CO2 to laser, którego światło jest niewidzialne, o długości fali 10600nm. W zetknięciu z uwodnioną tkanką chorobową dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. Zabiegowi towarzyszy zamknięcie naczyń limfatycznych i krwionośnych. Miejsce po odparowaniu następnego dnia pokrywa się powierzchownym brązowym strupkiem.

Laserem CO2 możemy usunąć:

  • włókniaki,

  • naczyniaki rubinowe,

  • brodawki wirusowe (kurzajki),

  • niektóre znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki),

  • blizny przerosłe,

  • brodawki łojotokowe,

  • prosaki

 

Przed podjęciem decyzji o usunięciu laserem konieczna jest konsultacja lekarska - zmiana jest oglądana i oceniana dermoskopem.

Dla uniknięcia bólu miejscowo podaje się preparat znieczulający w postaci iniekcji. Jest to najmniej przyjemny etap zabiegu, szczególnie gdy zmiany chorobowe lokalizują się w miejscach dobrze unerwionych (ręce, stopy, okolice płciowe). W przypadku bardzo powierzchownych nielicznych zmian znieczulenie nie jest konieczne – wówczas w trakcie zabiegu odczuwa się ciepło i pieczenie.

Zabieg laserem CO2:

Na usuwaną narośl lekarz kieruje promień lasera, który działa z niezwykłą precyzją. Bezkontaktowość zabiegu i towarzysząca mu w miejscu naświetlania wysoka temperatura zapewniają jego sterylność. W przeciwieństwie do innych metod (chirurgia lub kriochirurgia) w czasie zabiegu cały czas widoczna jest stopniowo odparowywana zmiana. Dlatego zakres zabiegu jest zawsze ograniczony do niezbędnego minimum.

Miejsce po odparowaniu następnego dnia pokrywa się powierzchownym brązowym strupkiem.

Proces gojenia trwa od kilku dni do 3-4 tygodni. Bezpośrednio po wygojeniu nie należy opalać w tych miejscach skóry ze względu na ryzyko przebarwień świeżo utworzonego naskórka. W miejscach eksponowanych na promienie słoneczne jak twarz, szyja, dekolt, dłonie zaleca się stosowanie wysokiej fotoprotekcji w kremie SPF50.Cennik - uwanie zmian skórnych laserem CO2:

pojedyncza zmiana od 300,-

dwie zmiany od 400,-

trzy zmiany od 500,-

przy większej ilości zmian cena do uzgodnienia w czasie konsultacji

 

Przykładowe efekty pracy lasera CO2 u naszych pacjentów przed i zaraz po zabiegu: