RESURFX LUMENIS - Laserowe odmładzanie skóry

ResurFx to nieablacyjny laser frakcyjny erbowo-szklany renomowanej firmy Lumenis.

Doskonały do odnowy uszkodzonej fotostarzeniem i urazami mechanicznymi skóry oraz wygładzania jej nierówności.

Frakcjonowanie (resurfacing) jest najbardziej efektywną formą laserowego odmładzania skóry.  ResurFx spłyca zmarszczki, uelastycznia skórę i wyrównuje jej koloryt. Jednocześnie zwęża pory i niweluje blizny potrądzikowe. Dzieje się to dzięki tworzeniu kontrolowanej ilości mikrouszkodzeń na skórze i ich precezyjnym rozmieszczeniu. Skóra regenerując się, jest stymulowana do produkcji elastyny i kolagenu. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Badania kliniczne pokazały, że ResurFX pozwala uzyskać możliwość prowadzenia małoinwazyjnych, lunchowych nieuciążliwych zabiegów, które powodują nie tylko odświeżenie, ujedrnianie skóry, usuwania zmarszczek i blizn potrądzikowych, ale i prowadzą do uzyskania dużej skuteczności w tak trudnych schorzeniach jak blizny pourazowe, blizny przerostowe i rozstępy.

Resurfacing można wykonać jednorazowo, zwłaszcza przy utracie jędrności. Głębokie zmiany wymagają 4-6 powtórzeń w odstępach co 4-5 tygodni.

Rezultat zabiegu ResurFx to widoczne odmłodzenie skóry, poprawa kondycji skóry, jej gęstości i jędrności, wyrównanie kolorytu skóry, spłycenie zmarszczek, blizn potrądzikowych.

Przeciwwskazania do zabiegów ResurFX:

Zabiegów ResurFX nie wykonuje się u osób:

  • cierpiących na choroby nowotworowe
  • cierpiących na fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
  • chorujących na bielactwo, łuszczycę, Reticularis (marmurkowa skóra)
  • cierpiących na padaczkę (względne)
  • posiadających rozrusznik serca
  • u kobiet w ciąży i karmiących

Przeciwwskazania czasowe do zabiegów ResurFX:

OPALENIZNA - Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu – minimalna przerwa po ekspozycji na słońce lub w solarium wynosi 4 do 6 tygodni.

SAMOOPALACZE - „Opalenizna" uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air brush itp.) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu – zabiegi laserem ResurFX są możliwe dopiero po jej ustąpieniu.

KREMY I MAŚCI STOSOWANE W MIEJSCU ZABIEGU - Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) oraz Vit. C należy odstawić na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, inne preparaty z substancjami o działaniu złuszczającym (np. kwasy owocowe, kwas glikolowy, salicylowy) należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

TERAPIA DOUSTNA RETINOIDAMI (NP. IZOTEK)  - Wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji, a pierwszym zabiegiem.

LEKI I ZIOŁA ŚWIATŁOUCZULAJĄCE - Dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, pokrzywa, arcydzięgiel, mniszek lekarski, nagietek, zioła szwedzkie, herbata Figura, Deprim i inne.
Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.

LEKI PRZECIWBÓLOWE - Należy odstawić je na 2 dni przed zabiegiem. Jedyną substancją, która nie ma właściwości światłouczulających jest paracetamol (np. lek Apap).

KURACJA ANTYBIOTYKAMI  - Należy zakończyć ją na 2 tygodnie przed zabiegiem ResurFX.

LEKI ROZRZEDZAJĄCE KREW, ALKOHOL - Aspiryna, Polopiryna, Acard i inne m.in. z kwasem salicylowym. Należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem.

PRZEZIĘBIENIE, STANY ZAPALNE, INFEKCJE - Zabiegi nie są wykonywane w chwili osłabienia organizmu. Należy pamiętać również że zabiegu nie można wykonać w przypadku zażywania leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz przeciwzapalnych.

AKTYWNE INFEKCJE SKÓRY W MIEJSCU ZABIEGU (BAKTERYJNE, WIRUSOWE, GRZYBICZE) - Stanowią przeciwwskazanie do zabiegu – w szczególności po infekcji opryszczki wargowej lub płciowej zabieg jest możliwy po 2 tygodniach od całkowitego ustąpienia zmiany na skórze.

SZCZEPIENIA - Należy odczekać minimum 2 tygodnie od iniekcji.

Przebieg zabiegu laserem ResurFX:

Zabieg zaczyna się od nałożenia na skórę kremu znieczulającego. Po kilkudziesięciu minutach oczyszcza się i osusza skórę, następnie można przystąpić do wykonania właściwego zabiegu. Głowica frakcyjna ResurFX jest przykładana do skóry i następuje poddanie jej działaniu promieni lasera. Następuje tworzenie ściśle uporządkowanej i kontrolowanej sieci mikrouszkodzeń, które zapoczątkowują procesy regeneracyjne w skórze.  Bezpośrednio po zabiegu odczuwa się ciepło i  pieczenie, które mija w przeciągu kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Skóra w miejscu działania lasera frakcyjnego jest zaczerwieniona i opuchnięta. Uczucie to zazwyczaj mija po 3 dniach od zabiegu. Złuszczanie i gojenie się trwa kilka dni. Pełen efekt zabiegu można zaobserwować po 3 miesiącach.

Zabieg ResurFX - postępowanie po zabiegu:

WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU

Na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie. Może też wystąpić przejściowa wysypka (jak przy uczuleniach) lub przy ciemniejszych fototypach efekt widocznego podziurkowania skóry dający wrażenie skóry posypanej zmielonym pieprzem. Obrzęk i zaczerwienienie skóry nasila się dobę po zabiegu i może utrzymywać się 2-5 dni. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu.

Regeneracja skóry po zabiegu trwa 14-30 dni. Przez ten czas należy przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji pozabiegowej.

PIELĘGNACJA SKÓRY PO ZABIEGU Laserem ResurFX:

Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę trzeba traktować bardzo delikatnie, myjąc ją żelem bezmydłowym lub płynem micelarnym czy mleczkiem bezalkoholowym (ew. czystą wodą). Osuszanie skóry powinno być ostrożne, aby nie trzeć jej i nie podrażniać w inny sposób.

Należy unikać używania środków, które mogą powodować podrażnienie skóry. Dotyczy to szczególnie produktów zawierających spirytus, tretinoinę, retinol, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy/glikolowy, kwasy, peelingi, środki ściągające itp.

Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu konieczne jest prowadzenie oszczędzającego trybu życia i unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

Należy ponadto unikać:
- gorących kąpieli, sauny, jacuzzi
- korzystania z basenu oraz miejsc z chlorowaną wodą

OPALANIE I OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach poddanych zabiegowi i narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli zastosowanie filtrów SPF 50. 

MAKIJAŻ

Przez ok. 3-5 dni po zabiegu najlepiej jest unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca.

NAPOJE ALKOHOLOWE

Zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.

INNE

Przez 14 dni po zabiegu ResurFX należy unikać gwałtownych zmian temperatur. Należy nawilżać skórę poprzez picie 2 litrów wody dziennie.

cena zabiegu laserem ResurFX:

pojedyncza zmiana (przebarwienie, blizna) - 300 zł

twarz  - 1000 zł

okolica oka (powieka górna, dolna,kurze łapki) - 500 zł

czoło - 500 zł

policzki - 600 zł

zmarszczki palacza - 300 zł

szyja lub dekolt lub dłonie - 600 zł

twarz + szyja - 1400 zł

szyja + dekolt - 1000 zł

twarz + szyja + dekolt - 1600 zł

rozstępy brzuch – 1000,-

rozstępy uda – 1000,-

inne okolice do ustalenia w trakcie konsultacji