NADPOTLIWOŚĆ - terapia toksyną botulinową

Leczenie nadpotliwości z użyciem toksyny botulinowej jest zabiegiem, na który z roku na rok decyduje się coraz więcej pacjentów.

Nadpotliwość dotyka około 2–3% populacji, częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Istnieje kilka czynników, które mogą nasilić chorobę – należą do nich ćwiczenia fizyczne, ciepło lub zimno, stres, lęk lub silne emocje. Pocenie wzmagać może także alkohol, kawa lub herbata, palenie papierosów, a nawet gorące lub pikantne potrawy.

Nadpotliwość może być przyczyną dyskomfortu, zażenowania, a w niektórych przypadkach może nawet prowadzić do wycofania się z życia towarzyskiego. Choroba może powodować problemy z codzienną pracą zawodową i korzystaniem z zajęć rekreacyjnych. Skutkiem problemów z wiecznie mokrymi dłońmi, pachami czy podeszwami stóp są nie tylko nieestetyczne plamy na odzieży i niemiły zapach, ale również unikanie bezpośredniego kontaktu z otoczeniem, a niekiedy wręcz wycofywanie się z życia towarzyskiego.

Wbrew pozorom jest to choroba, której niezwykle ciężko pozbyć się bez wsparcia lekarza.

Toksyna botulinowa jest rodzajem neurotoksyny wytwarzanej przez bakterię zwaną Clostridium botulinum. Od lat toksyna ta jest wykorzystywana w wielu zabiegach medycznych. Podczas badań okazała się szczególnie skuteczna w leczeniu dyskomfortu spowodowanego pierwotną ogniskową nadmierną potliwością. Większość pacjentów, którzy rozpoczynają leczenie, jest zmotywowana do kontynuowania go ze względu na jego skuteczność i brak działań niepożądanych.

Skuteczność zabiegu polega na blokowaniu wydzielania substancji chemicznej, która aktywuje gruczoły potowe.

Zalecane jest cykliczne powtarzanie zabiegu, co może dać gwarancję braku jakichkolwiek nawrotów epizodu nadmiernego pocenia się. Po zabiegu problem znika bowiem na dłuższy czas, dzięki czemu nie trzeba już stosować antyperspirantów. Skóra pozostaje sucha i zapewnia poczucie wyjątkowego komfortu. Z zabiegu może skorzystać każdy, dla kogo nadmierne pocenie się to naprawdę poważny problem nie tylko w okresie letnich upałów.

Zabiegi leczenia nadpotliwości pomagają nie tylko przywrócić organizm do stanu równowagi i pozbyć się problemu wiecznie mokrych pach, rąk czy stóp, lecz również pozwalają osobie cierpiącej z powodu tego nieprzyjemnego schorzenia na odzyskanie pewności siebie i komfortu psychicznego.

 

Cennik zabiegów:

nadpotliwość pach – 1600 - 1800 zł

nadpotliwość dłoni – 1600 - 1800 zł

nadpotliwość stóp – 1600 - 1800 zł