WYPADANIE WŁOSÓW, ŁYSIENIE - polecane zabiegi

Przyczyn wypadania włosów może być wiele i każda z nich może być spowodowana przez zupełnie inne czynniki.
Życie włosa można podzielić na trzy fazy odbywające się w cyklach następujących po sobie: pierwszą fazą jest faza wzrostu (anagen), w przybliżeniu dziewięćdziesiąt procent włosów na głowie jest właśnie w tej fazie. Włosy potrafią trwać w fazie wzrostu od dwóch nawet do ośmiu lat. Po fazie wzrostu następuje faza przejściowa (katagen) i trwa znacznie krócej, od dwóch do czterech tygodni. Ostatnią fazą rozwoju włosów jest faza spoczynku (telogen), która z kolei trwa dwa do czterech tygodni. Codziennie tracimy średnio ok. stu włosów i są to te włosy, które aktualnie są w fazie spoczynku, kiedy mieszek włosowy po prostu odpoczywa. Po wypadnięciu danego włosa w jego miejscu wyrasta nowy i cykl włosów się powtarza. Póki ilość wypadających włosów mieści się w normie nie ma powodów do obaw.
Jeśli jednak ilość włosów, jakie tracimy znacznie wzrośnie może to oznaczać, iż mamy kłopot z łysieniem.

W przypadku wykrycia problemu, żeby skutecznie walczyć z wypadaniem włosów należy poznać przyczynę ich wypadania. Przyczyn może być wiele. Niedokrwistość, choroby tarczycy, ciężkie infekcje, przewlekły stres, diety odchudzające. Mogą to być także czynniki fizyczne spowodowane np. naciąganiem włosów, chorobą psychiczną jak np. trichotillomanią, urazami termicznymi, promieniowaniem jonizującym lub substancjami toksycznymi. Wypadanie włosów może też być spowodowane lekami przeciwdrgawkowymi, przeciwtarczycowymi lub hormonami. Istnieją również choroby zakaźne, które powodują wypadanie włosów np. kiła czy inne choroby zakaźne wiążące się z wysoką gorączką. Prócz chorób zakaźnych groźne dla naszych włosów mogą być również choroby układowe, choroby skóry owłosionej lub uwarunkowania genetyczne czy zatrucie organizmu np. rtęcią czy arsenem.

Najczęściej mamy jednak do czynienia z uwarunkowaniami genetycznymi oraz hormonami. Ok. 87% przypadków wypadania włosów jest spowodowane łysieniem androgenowym. Jest to rodzaj łysienia zwany również łysieniem typu męskiego. Proces łysienia rozpoczyna się od
tworzenia zakoli czołowych, a następnie atakuje centralną część szczytową głowy. Przyczyną wypadania włosów w tym przypadku są hormony męskie – androgeny. Testosteron a właściwie jego pochodna, aktywniejsza postać dihydrotestosteronu atakuje mieszki włosowe powodując ich obkurczenie. Choć to dihydrotestosteron wpływa na obkurczanie mieszków włosowych to proces wypadania włosów w większej mierze uzależniony jest od uwarunkowań genetycznych. Gdyż to właśnie geny decydują o wrażliwości mieszków włosowych na pochodne testosteronu.

Polecane zabiegi:

Laser Tulowy LAVIEEN

Stymulacja wzrostu włosa laserem Lavieen to innowacyjny zabieg stosowany w terapii łysienia i nadmiernego wypadania włosów.

Energia wiązki laserowej wywołuje efekt termiczny bez oparzenia skóry głowy. W reakcji na impuls lasera zwiększa się natychmiast przepływ krwi w tkance, a to powoduje poprawę odżywienia i dotlenienia mieszków włosowych.

Rekomenduje się wykonanie serii około 4 zabiegów wykonywanych w 2-tygodniowych odstępach. Po zakończonej serii zabiegowej zaleca się wykonywanie jednego zabiegu przypominającego co 6 miesięcy. Liczba zabiegów jest ustalana indywidualnie i zależy od oczekiwań Pacjenta. Możną ją skrócić lub wydłużyć w trakcie trwania terapii.

Zabieg polega na emisji wiązki laserowej wzdłuż pasm włosów na całej głowie.

Na zabieg należy się zgłosić ze świeżo umytą głową.

Zabieg trwa około 30 minut i nie jest bolesny.

W trakcie i po zabiegu odczuwa się ciepło, lekkie pieczenie lub mrowienie. Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z wizyt u fryzjera, sauny oraz basenu.

Efektem serii zabiegów jest zatrzymanie procesu łysienia a także wzmocnienie i zagęszczenie włosów.

 

Dr CYJ Hair Filler

To innowacyjna peptydowa terapia włosów i skóry. Powstrzymuje wypadanie i utratę włosów oraz przyspiesza ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.

Ponad 10 lat poświęcono na prace nad tym produktem, a ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność Dr. CYJ Hair Filler, poza składem chemicznym,  stanowi również unikalna technologia przedłużonego uwalniania substancji aktywnych – „Sustained Release Technology”. Jest to innowacyjny sposób dostarczania substancji aktywnych do tkanek docelowych – jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu – dzięki czemu ich stężenie oraz działanie na włosy i skórę utrzymuje się tak długo po każdym zabiegu.

Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem produktu Dr. CYJ Hair Filler trwa ok. 15 min. i polega na wykonaniu serii mikro wkłuć.

Preparat podawany jest w 4 dawkach, co 2 tygodnie. Dzięki tym odstępom substancje aktywne są obecne w skórze przez cały okres leczenia. Po okresie ok. pół roku po zastosowanej terapii, wskazane jest podanie kolejnej dawki, tzw. terapii przypominającej.

Już pierwsza sesja hamuje utratę włosów, natomiast kolejne zabiegi wywołują odrastanie nowych, grubszych, co zapewnia ich zagęszczenie. Spektakularne efekty widać już po 2 miesiącach.

XL HAIR

XL Hair® to preparat przeznaczony do mezoterapii skóry owłosionej głowy.  Jest to kuracja przeciwdziałająca łysieniu i przyspieszająca wzrost włosów.

Działając na mieszek włosowy powoduje niezwykły efekt biostymulujący. Zawiera kwas hialuronowy, który jest znany ze swojej siły w restrukturyzacji macierzy międzykomórkowej. Zawarty w preparacie czynnik wzrostu EGF, a także inne składniki silnie stymulują mieszki włosowezapobiegają wypadaniu włosów i odżywiają skórę głowy.

WSKAZANIA
 • biostymulacja wzrostu włosów,

 • poprawa kondycji i struktury włosów,

 • nawilżenie,

 • łysienie.

SKŁADNIKI AKTYWNE
 • 3 mg/ml HA kwasu hialuronowego + 52,38 mg/ml koktajlu biostymulującego,

 • czynnik wzrostu: Fibroblast Growth Factor (FGF) + Growth modulating peptide +Sodium DNA,

 • 17 aminokwasów: Arginina, alanina, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy, glicyna, histydyna, hydroksyprolina,izoleucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, prolina, seryna, treonina, tyrozyna, leucyna, walina,

 • 9 mikroelementów: Krzem, wapń, żelazo, potas, magnez, mangan, fosfor, selen,

 • 7 witamin: B12, B9, B3, B5, A, E, B8,

 • 5 terpenów: Ginkgolidy A- B- C- M- , bilobalidy,

 • 2 kwasy tłuszczowe: kwas linolowy, kwas olejowy,

 • 2 flawonoidy: kwercetyna, kaempferol,

 • 3 antyoksydanty: tokoferol, kwas chlorogenowy, kwas galusowy, kwercetyna, kaempferol.

PRZECIWWSKAZANIA
 • ciąża i karmienie piersią, 

 • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego (trądzik, opryszczka),

 • cukrzyca,

 • choroby autoimmunologiczne,

 • uczulenie na składniki preparatu

 

Jak wygląda kuracja krok po kroku?

 • Od 2 do 4 godzin przed zabiegiem: mycie głowy szamponem ScalpFit w celu oczyszczenia i przygotowania skalpu do zabiegu.
 •  Zabieg w gabinecie z wykorzystaniem XL Hair ®. Składniki czynne (m.in. kwas hialuronowy, krzem organiczny, czynnik wzrostu fibroblastów, witaminy i antyoksydanty) są wprowadzane w skórę za pomocą iniekcji przez lekarza.
 •  W przerwach pomiędzy zabiegami rekomenduje się codzienne stosowanie XL Hair Spray, preparatu przyspieszającego wzrost włosów. Zawiera składniki cenne dla naszych włosów: wyciągi roślinne, aminokwasy, polipeptydy, witaminy.
 • Szampon Revitalix jest przeznaczony do mycia włosów pomiędzy zabiegami. Pomaga zrewitalizować korzenie włosów, wzmacnia i odżywia włosy, przywracając ich witalność i siłę. Zawiera witaminy, wyciągi roślinne, polipeptydy oraz aminokwasy.


Ceny zabiegów:

Laser tulowy Lavieen - 500zł

Mezoterapia XL HAIR  - 300zł

Dr Cyj Hair Filler - 500zł

Nucleofill Medium - 850zł