Masz inne pytanie?
+48 512 190 602
medinova.rybnik@gmail.com

Jak przygotować się do zabiegów laserowych

Jesień i zima to najlepszy czas na zabiegi laserowe na skórę.

Dobrze jest przed zabiegami laserowymi dobrze przygotować skórę aby potem umożliwić jej szybkie gojenie.

Najważniejszą zasadą jest nieopalanie skóry na słońcu i w solarium już na kilka tygodni przed zabiegiem i stosowanie wysokiej fotoprotekcji w kremie SPF50. Im skóra mniej eksponowana na promienie UV, tym zabieg jest mniej bolesny a skóra po zabiegu mniej zaczerwieniona i szybciej się goi. Opalona skóra ulega poparzeniu, dlatego jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu.

W przypadku długiego utrzymywania się opalenizny można wykonać złuszczanie zewnętrznej warstwy naskórka poprzez profesjonalny peeling w gabinecie.

Kolejną ważną kwestią jest dobre nawilżenie skóry. Większość laserów emituje energię, która kumuluje się w wodzie. Im więcej będzie wody w skórze, tym mocniejszy i lepszy będzie efekt zabiegu. Poza wypijaniem odpowiedniej ilości płynów, warto przed zabiegiem laserowym poddać się mezoterapii igłowej o działaniu nawilżającym. Można zastosować preparaty do mezoterapii na bazie kwasu hialuronowego lub polinukleotydów. Czy wykonujemy pojedynczy zabieg, czy serię zabiegów nawilżających, zależy od wstępnej kondycji skóry. Skóra wysuszona po lecie będzie wymagała intensywniejszej terapii nawilżającej.

W trakcie zabiegu laserowego dochodzi do podgrzania wody w skórze i kontrolowanego jej uszkodzenia. Dlatego po zabiegu warto skórze dostarczać składników potrzebnych do szybkiej regeneracji. Poza zróżnicowaną dietą bogatą w witaminy i mikroelementy oraz dużą ilością przyjmowanych płynów, znowu pomocne w gojeniu okazują się zabiegi mezoterapii dostarczające aminokwasów, witamin, mikroelementów i kwasu hialuronowego.

Poza nawilżeniem od środka należy stosować kremy nawilżające z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50 aby uniknąć powstania przebarwień pozabiegowych.

Wykonanie zabiegu bezpiecznymi, certyfikowanymi urządzeniami i preparatami a także prawidłowe przygotowanie skóry przed zabiegiem i odpowiednia pielęgnacja po zabiegu to klucz do osiągnięcia najlepszych możliwych rezultatów.