STELLAR M22 LUMENIS - zamykanie naczynek, rumienia

STELLAR M22  to najbardziej zaawansowana technologicznie platforma laserowa z certyfikatem medycznym renomowanego amerykańskiego producenta, firmy Lumenis.

Dzięki tej technologii zamykamy zmiany naczyniowe na twarzy, szyi i dekolcie:  rozszerzone naczynka,  rumień,  trądzik różowaty.

Laser działa w miejscu problemu, nie uszkadza skóry. Emitowana wiązka światła jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, hemoglobinę i wypala zmiany, nie uszkadzając przy tym skóry. Zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. 

Zamykanie zmian naczyniowych wymaga kilku zabiegów, w zależności od nasilenia problemu. Zabiegi  powtarza się   co 3 - 4 tygodnie.

Przebieg zabiegu zamykania naczynek platformą STELLAR M22

Pierwszy zabieg laserowego zamykania naczynek poprzedza konsultacja lekarska. 

Po oczyszczeniu twarzy, założeniu okularów ochronnych i nałożeniu żelu USG kosmetolog wykonuje zabieg przykładając do skóry kryształ głowicy. Podczas zabiegu pacjentowi może towarzyszyć punktowe uczucie ciepła oraz ukłucia. Zabieg zamykania naczyń trwa od kilku do kilkunastu minut. Po naświetleniu całej powierzchni zabiegowej i oczyszczeniu miejsca zabiegowego z żelu USG,  nakładany jest krem pielęgnacyjny z filtrem SPF 50. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i może być trochę opuchnięta, ale można nałożyć makijaż. 

Rezultatem kilku zabiegów jest ujednolicenie kolorytu skóry, zmniejszenie rumienia, zamknięcie rozszerzonych naczyń krwionośnych, złagodzenie trądziku różowatego.

PIELĘGNACJA SKÓRY PO ZABIEGU:

Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę trzeba traktować bardzo delikatnie, myjąc ją żelem bezmydłowym lub płynem micelarnym czy mleczkiem bezalkoholowym (ew. czystą wodą). Osuszanie skóry powinno być ostrożne, aby nie trzeć jej i nie podrażniać w inny sposób.

Należy unikać używania środków, które mogą powodować podrażnienie skóry. Dotyczy to szczególnie produktów zawierających spirytus, tretinoinę, retinol, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy/glikolowy, kwasy, peelingi, środki ściągające itp.

Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu konieczne jest prowadzenie oszczędzającego trybu życia i unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

Należy ponadto unikać:
- gorących kąpieli, sauny, jacuzzi
- korzystania z basenu oraz miejsc z chlorowaną wodą

OPALANIE I OCHRONA PRZED SŁOŃCEM - Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach poddanych zabiegowi i narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli zastosowanie filtrów SPF 50. 

 

Przeciwwskazania do zabiegów zamykania naczynek STELLAR M22:

Zabiegów zamykania naczynek nie wykonujemy u osób:

  • cierpiących na choroby nowotworowe
  • cierpiących na fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
  • chorujących na bielactwo, łuszczycę, Reticularis (marmurkowa skóra)
  • cierpiących na padaczkę (względne)
  • posiadających rozrusznik serca
  • u kobiet w ciąży i karmiących

Przeciwwskazania czasowe do zabiegów zamykania naczynek STELLAR M22:

OPALENIZNA - Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu – minimalna przerwa po ekspozycji na słońce lub w solarium wynosi 4 do 6 tygodni.

SAMOOPALACZE - „Opalenizna" uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air brush itp.) stanowi przeciwwskazanie do zabiegu – zabiegi laserem  są możliwe dopiero po jej ustąpieniu.

KREMY I MAŚCI STOSOWANE W MIEJSCU ZABIEGU - Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) oraz Vit. C należy odstawić na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, inne preparaty z substancjami o działaniu złuszczającym (np. kwasy owocowe, kwas glikolowy, salicylowy) należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

TERAPIA DOUSTNA RETINOIDAMI (NP. IZOTEK)  - Wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji, a pierwszym zabiegiem.

LEKI I ZIOŁA ŚWIATŁOUCZULAJĄCE - Dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, pokrzywa, arcydzięgiel, mniszek lekarski, nagietek, zioła szwedzkie, herbata Figura, Deprim i inne.
Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.

LEKI PRZECIWBÓLOWE - Należy odstawić je na 2 dni przed zabiegiem. Jedyną substancją, która nie ma właściwości światłouczulających jest paracetamol (np. lek Apap).

KURACJA ANTYBIOTYKAMI  - Należy zakończyć ją na 2 tygodnie przed zabiegiem.

LEKI ROZRZEDZAJĄCE KREW, ALKOHOL - Aspiryna, Polopiryna, Acard i inne m.in. z kwasem salicylowym. Należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem.

PRZEZIĘBIENIE, STANY ZAPALNE, INFEKCJE - Zabiegi nie są wykonywane w chwili osłabienia organizmu. Należy pamiętać również że zabiegu nie można wykonać w przypadku zażywania leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz przeciwzapalnych.

AKTYWNE INFEKCJE SKÓRY W MIEJSCU ZABIEGU (BAKTERYJNE, WIRUSOWE, GRZYBICZE) - Stanowią przeciwwskazanie do zabiegu – w szczególności po infekcji opryszczki wargowej lub płciowej zabieg jest możliwy po 2 tygodniach od całkowitego ustąpienia zmiany na skórze.

 

Cena zabiegu zamykania naczynek STELLAR M22:

cała twarz - 650,-

czoło - 400,-

policzki - 500,-

nos - 400,-

broda - 400,-

szyja - 600,-

dekolt - 700,-

twarz+szyja - 1000,-

szyja+dekolt - 1100,-

twarz+szyja+dekolt - 1500,-