Medycyna estetyczna dr Aleksandra Kościelna

Medycyna Estetyczna jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną medycyny. Pomimo faktu, że pracuję w tej dziedzinie już od kilkunastu lat, stale mam możliwość wprowadzania nowych technologii, nowych zabiegów i coraz doskonalszych preparatów. Moim pacjentom proponuję najmniej inwazyjne i najbardziej bezpieczne zabiegi poprawiające zdrowie i wygląd. W każdym przypadku zależy mi na dyskretnej ingerencji i uzyskaniu naturalnych efektów.

Często spotykam się z zapytaniem, w jakim wieku najlepiej zacząć poddawać się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej?

W medycynie estetycznej jak w każdej dziedzinie medycyny najlepsze efekty uzyskujemy stosując profilaktykę. Chodzi o to, aby nie czekać z rozpoczęciem pielęgnacji naszego wyglądu do momentu, kiedy pojawią się wyraźne oznaki starzenia.

Wiadomo, że już po 25 roku życia nasza skóra zaczyna produkować mniej kwasu hialuronowego, mniej włókien kolagenowych i elastyny, staje się cieńsza, mniej jędrna, zaczynają pojawiać się pierwsze delikatne zmarszczki. Następnie z upływem czasu zmarszczki utrwalają się, pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, pojawiają się cienie pod oczami.  Wreszcie  dochodzi do zaniku tłuszczu w obrębie policzków, owalu, skroni co powoduje, że rysy twarzy się zmieniają. Pojawia się zmęczony i smutny wyraz twarzy spowodowany doliną łez, opadającymi kącikami ust i liniami marionetek.

Najlepiej nie czekać z pierwszymi zabiegami do tego momentu zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać procesom starzenia. 

I tak u osób młodych jako profilaktykę procesów starzenia wykonuję zabiegi preparatami uzupełniającymi zawartość kwasu hialuronowego w skórze oraz niewielkie dawki toksyny botulinowej celem wygładzenia pierwszych zmarszczek mimicznych.

Następnie u osób, u których pojawiają się pierwsze oznaki wiotkości i utraty jędrności polecam stymulatory tkankowe, których zadaniem jest zwiększenie produkcji kolagenu w skórze, a przez to jej ujędrnienie i zagęszczenie. 

Następnie w przypadku pierwszych zaników objętości tkanek podaję preparaty wypełniające i wolumetryczne. Odpowiednio wykonany zabieg modelowania  odmładza wyraźnie twarz nadając jej wypoczęty i pogodny wyraz. Gdy dochodzi do wyraźnego opadania tkanek sięgam po nici liftingujące. Wykonuję szeroki wachlarz zabiegów starając się zaproponować indywidualnie najlepszą terapię odpowiednio do stanu skóry i wieku.