LASER TULOWY LAVIEEN najlepsza terapia niedoskonałości skóry

Laser tulowy jest innowacyjnym urządzeniem, którego sposób działania znalazł szerokie zastosowanie w dermatologii i medycynie estetycznej, ze względu na charakterystyczną długości fali 1927nm. Źródłem energii lasera jest tul - najrzadszy lantanowiec występujący na Ziemi.

To jedyny na świecie innowacyjny laser ze skanerem frakcyjnym, który umożliwia wykonywanie skutecznych i bezpiecznych zabiegów w przypadku szerokiej grupy wskazań i z zachowaniem minimalnego okresu rekonwalescencji.

Ze względu na charakterystykę długości fali, moc lasera oraz możliwość regulacji parametrów, laser tulowy Lavieen umożliwia pracę w 3 trybach: nieablacyjnym, subablacyjnym oraz ablacyjnym.

Istnieje możliwość dostosowania parametrów lasera tulowego tak, aby zadziałać na różnych poziomach głębokości skóry, w zależności od wskazań. Można skupiać jego działanie zarówno w warstwie podstawnej naskórka, np. przy redukcji przebarwień, jak i skóry właściwej – pobudzając skórę do przebudowy, aby wyrównać jej strukturę, zredukować blizny i drobne zmarszczki. Podczas zabiegu można dynamicznie regulować intensywność energii oraz długość impulsu.

Badania histologiczne wykazują, że laser tulowy celuje w warstwę pomiędzy naskórkiem, a skórą właściwą, zachowując przy tym rogową warstwę naskórka, co przyczynia się do niskiego ryzyka działań niepożądanych i szybkiej rekonwalescencji.  Laser działa wyjątkowo delikatnie, dzięki czemu po zabiegu pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Laser tulowy sprawdza się doskonale w zabiegach odmładzania, remodelowania skóry, jak również w redukcji zmian pigmentacyjnych, przebarwień i melasmy. Subablacyjny tryb Lavieen jest optymalnym rozwiązaniem do leczenia zmian pigmentacji podstawnej warstwy naskórka, w której występują duże ilości melanocytów i melaniny. Terapia skutecznie i w widoczny sposób rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt.

Wskazania do terapii

Laser Lavieen ma szerokie spektrum zastosowań, można stosować go w przypadku konkretnych problemów, jak i kompleksowej odnowy skóry.

Główne wskazania terapeutyczne to:

 •  redukcja przebarwień, piegów, plam starczych

 • leczenie melasmy

 • leczenie rogowacenia słonecznego

 • redukcja blizn, w tym blizn potrądzikowych oraz rozstępów

 • redukcja rozszerzonych porów

 • poprawa struktury skóry i ujednolicenie jej kolorytu

 • odmładzanie skóry, redukcja zmarszczek

 • lifting i napięcie skóry

 • rewitalizacja delikatnej skóry okolic oczu.

 

Zabieg jest przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu kremem.

W trakcie zabiegu odczuwa się pieczenie.

Po laseroterapii obszar zabiegowy jest zaczerwieniony, co jest normalną i pożądaną reakcją. W kolejnych dniach gojenie jest zależne od zastosowanego trybu lasera. Przy łagodnych parametrach dzień po zabiegu skóra jest tylko lekko szorstka w dotyku a następnie pojawia się lekkie złuszczanie, niewidoczne, wyczuwalne jedynie pod palcami podczas mycia. Z dnia na dzień skóra rozjaśnia się i nabiera świeżego, promiennego wyglądu. Przy agresywniejszych parametrach na skórze pojawiają się delikatne strupki utrzymujące się w zależności od okolicy 7-14 dni.

Ze względu na zastosowanie innowacyjnej technologii, efekty zaobserwować można już po pierwszym zabiegu. Następuje przebudowa skóry, poprawa jej napięcia i elastyczności, co trwa jeszcze do około 8 tygodni po zabiegu. Terapię warto zastosować w serii. Częstotliwość i ilość zabiegów zależy od wyjściowego stanu skóry i oczekiwanych rezultatów. O potrzebie ewentualnego kolejnego zabiegu zdecydują też na bieżąco obserwowane efekty przebudowy skóry.

Laser tulowy umożliwia prowadzenie zabiegów na powierzchniowych warstwach skóry. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu gojenie następuje szybciej.

Pacjenci, którzy poddali się zabiegowi, są z niego bardzo zadowoleni. Szczególnie cieszą szybkie i wyraźne efekty poprawy wyglądu skóry. Staje się ona napięta, gładka, wyrównuje się jej koloryt,  skóra wygląda zdrowo i świeżo.

Przeciwwskazania

 • ciąża

 • cukrzyca

 • fotodermatozy

 • leki i zioła światłouczulające

 • niedawne peelingi

 • nowotwory skóry

 • skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających

 • stany zapalne skóry

   

cena zabiegu:

pojedyncza zmiana (przebarwienie, blizna) - 300 zł

twarz  - 1000 zł

szyja lub dekolt lub dłonie - 600 zł

twarz + szyja - 1400 zł

twarz + szyja + dekolt - 1600 zł

inne okolice do ustalenia w trakcie konsultacji

 

Zabieg ten wykonuje

Aleksandra Kościelna

lekarz, specjalista medycyny estetycznej