Jak właściwie zadbać o cerę naczynkową?

06.02.2022 Natalia Rutkowska

 

Cera naczynkowa jest problemem wielu osób, które często nie zdają sobie sprawy, że przy odpowiednio dobranych zabiegach można znacznie poprawić stan swojej skóry.

 

Objawami tego typu cery są rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy, szczególnie w okolicach nosa, na brodzie i policzkach. Pod skórą tworzą się czerwone pajączki, czy nawet rumień, który ma tendencję do długiego utrzymywania się na naszej skórze. Naczynia krwionośne są położone płytko pod skórą, dlatego mogą gwałtownie reagować na działanie czynników zewnętrznych. Szacuje się, że z problemami tego typu boryka się nawet 60% populacji.

 

Mamy na to rozwiązanie. W naszym gabinecie używamy lasera Stellar M22 firmy Lumenis. Laser ten doskonale redukuje zmiany naczyniowe, takie jak rumień, poszerzone naczynka, pajączki, trądzik różowaty.

 

Jak działa laser Stellar M22? Wiązka światła emitowana przez urządzenie jest pochłaniana przez hemoglobinę i zamieniana w ciepło, podnosząc tym samym temperaturę krwi. Następnie wyzwala mechanizmy koagulacji ścian naczyń, powodując ich uszkodzenie, a uszkodzone naczynia ulegają ,,wchłonięciu’’.

 

Warto wspomnieć o tym, że oprócz redukcji zmian naczyniowych, zabieg przyczynia się do wzmocnienia tkanki włóknistej budującej naczynia, co przyczynia się do poprawy elastyczności naszej skóry i daje nam efekt fotoodmładzania.

 

Zazwyczaj dla uzyskania znacznej redukcji zmian naczyniowych wykonujemy 3 zabiegi w odstępach co około 3 tygodnie. Po zabiegach należy stosować wysoką fotoochronę SPF 50 oraz unikać sytuacji, w których dochodzi do intensywnego rozszerzania naczyń takich jak wysoka temperatura, intensywny wysiłek fizyczny, pikantne potrawy, niektóre napoje alkoholowe itp.